Guterres: “COVID-19 salgını sırasındaki çabalarından dolayı tüm posta çalışanlarına teşekkür ediyorum”

Guterres, posta çalışanlarının bağlılıkları, yenilikçi yaklaşımları ve yaratıcılıklarının şüphesiz bir şekilde hayat kurtarmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yayımladığı mesajında posta çalışanlarının COVID-19 salgını döneminde toplumlarına yaptıkları katkılarla birçok hayatın kurtulmasını sağladıklarını belirti ve bu zorlu günlerde dünyanın dört bir yanında posta hizmetlerini sürdüren posta çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

“COVID-19 hayatımızın tüm alanlarına etki ediyor ve bizleri sınıyor. Toplumlarımızın son derece zor koşullarda sorunsuz çalışmasını sağlayan çalışanlardan ilham alıyorum” diyen Guterres, bu zorlu günlerde dünyanın dört bir yanında posta hizmetlerini sürdüren posta çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Posta çalışanlarının önemli riskler aldığını ve verdikleri hizmetin sadece posta dağıtmakla kalmadığını belirtti ve posta çalışanlarının hayat kurtaran ilaçlar ve ekipmanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını, gıda paketlerinin ve fonlarının ihtiyacı olanlara erişmesini sağlamaya yardımcı olduklarını söyledi ve “Bağlılıkları, yenilikçi yaklaşımları ve yaratıcılıkları şüphesiz hayat kurtarmaya yardımcı oldu” dedi.

Guterres, “Dünya Posta Günü'nde, özellikle COVID-19 salgını sırasındaki çabalarından dolayı tüm posta çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Guterres, “Birleşmiş Milletler, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'ne ulaşma çabalarında posta çalışanları ve Evrensel Posta Birliği ile ortaklığını geliştirmeye devam edecek” diyerek mesajına son verdi.

Bu girişime dahil BM kuruluşları
UPU
Evrensel Posta Birliği